www.trz.cz www.ifktv.cz www.hz.cz www.hcocelari.cz www.trisia.cz 25. května 2018 svátek má: KONTAKTY
Další zprávy
rostislav_marosz B.jpg
28.02.2018 12:53:02
TŘINEC - Rostislav Marosz se příkladně stará o dcerku Melissu, která se mu a jeho přítelkyni Jiřince narodila v průběhu olympijských her. Odchovanec třineckého hokejového klubu se zapojuje do všech aktivit včetně přebalování a cítí, jak ho nová životní situace mění.  ...celý článek
komplikace B.jpg
28.02.2018 09:52:55
ČESKÝ TĚŠÍN - Druha etapa náročné rekonstrukce kanalizace pod ulicí Jablunkovská začala. Některá omezení tak řidiči už pociťují, další budou následovat. Současně bude od dubna kraj opravovat dvě významné silnice a mosty na nich.  ...celý článek
TH logo HutníkB.jpg
27.02.2018 16:29:09
BÍLÁ - Na obnovu gutského kostela už těží dřevo. V areálu Biskupských lesů jen několik set metrů od hranic se Slovenskem započala těžba dřeva na obnovu kostela v Gutech, který loni v srpnu zapálili tři žháři. Z pečlivě vybíraných smrků pak dělníci v Hošťálkové na Vsetínsku vyrobí šindele, které se dostanou na nový kostel.  ...celý článek
Kultura
22.02.2018 13:16:52
TŘINEC - Jména hlavních krasobruslařů, kteří v připravovaném muzikálu Sněhurka na ledě roztančí ledové plochy českých hal, jsou již známa. Nyní produkce odtajnila také jména hvězd, které pohádkovým bytostem propůjčí své hlasy. ...celý článek
Právník radí
22.02.2018 15:34:59
Na ne příliš známý institut předsmluvní odpovědnosti je potřeba při uzavírání smluv rovněž pamatovat. Tento institut byl nově zakomponován do občanského zákoníku, když v minulosti byl řešen pouze v rámci soudní praxe. ...celý článek
Anketa
Zpravodajství TŽ-MS
Podpis_smlouvy B.jpg
15.02.2018 10:32:18
Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet. ...celý článek
Inzerce
Masáže
hutnik.jpg

Skoro 800 litrů nelegálního alkoholu ve sklepě

alkoholA.jpg
21.12.2017 10:58:24

ČESKÝ TĚŠÍN - Běžná kontrola celníků odhalila před svátky nevídaný úlovek. Ve sklepním prostoru našli 747 litrů alkoholu a dalších 16 v autě. Všechny lahve bez platného kolku. Šlo o různé druhy vodky či rumu.

"Hlídka dohledu nad subjekty prováděla na tržnici v Českém Těšíně rutinní kontrolu zaměřenou na prodej a skladování lihovin a tabákových výrobků. Při monitorování objektu byli spatřeni dva muži, kteří stáli u otevřených dveří sklepního prostoru. Záhy k těmto dveřím začalo couvat osobní vozidlo Škoda Octavia combi černé barvy české imatrikulace. Jakmile posádka vozidla spatřila celníky, okamžitě ujela. Jeden z mužů se snažil uzamknout dveře, ale to se mu nepodařilo," popsala dramatické okamžiky mluvčí Celního úřadu pro Moravskoslezský kraj Pavla Zdobnická.

Členové hlídky přistoupili k mužům, předložili své služební průkazy a oznámili, že jdou provést kontrolu na prodej a skladování lihovin dle zákona o povinném značení lihu a poté vstoupili dovnitř. "Ve sklepě se nacházely kartonové krabice, ve kterých byly uloženy láhve s lihovinami různých značek. Na dotaz, kdo je majitelem předmětného zboží, oba muži odpověděli, že jim to není známo," dodala.

Ostravští celníci napočítali celkem 747 litrů různého alkoholu ve spotřebitelském balení neznačeného kontrolní páskou (Sliber Kreuz Wodka, Frederico rum extra fine, Inlander rum, Helsinki vodka, Spirytus rektyfikowany, Frederik Golden Feinspirit, Napoleon Vieut Fine, Hrušková vodka, Frederik Wodka extra fine, Švestková vodka, Finland vodka of CR).

Další nekolkovaný alkohol čekal na pracovníky ostravského Mobilního dohledu v osobním vozidle. Hlídka prováděla kontrolní činnost na bývalém hraničním přechodu do Polska - v Chotěbuzi. Bylo vytipováno vozidlo Opel Zafira polské imatrikulace, které směřovalo do Polska.

"Řidič byl po statickém zastavení vozidla vyzván k předložení dokladů o registraci dopravního prostředku. Dále byl dotázán, zda převáží vybrané výrobky (výrobky, které podléhají spotřební dani – alkohol, tabákové výrobky, minerální oleje…). Odpověděl, že veze jen nějaké pivo a lihoviny. Následně byl vyzván k otevření zavazadlového prostoru. V něm se nacházely tři bedny piva a dvě černé igelitové tašky s obsahem lihovin," uvedla tisková mluvčí úřadu.

Šlo o šest lahví Spirytus Rektyfikowany 95% obj., čtyři lahve Inlander Rum 80%, šest láhví Napoleon New Vieux Fine 40%, vše v maloobchodním balení jeden litr, neznačený kontrolní páskou.

"Řidič uvedl, že alkohol zakoupil v Českém Těšíně nedaleko mostu Družba u obchodníků z Vietnamu. Zaplatil 266 polských zlotých s vědomím, že jde o neznačený alkohol. Doklad o koupi prodávající nevystavil," upřesnila.

Celníci odebrali vzorky a zaslali je k rozboru do Celně technické laboratoře v Ostravě.

Celní úřad pro Moravskoslezský kraj tak svou činností zabránil daňovému úniku na spotřební dani ve výši 150 000 korun.

Podle mluvčí úřadu došlo k porušení zákonů o spotřebních daních a o povinném značení lihu. Veškerý alkohol byl zajištěn a umístěn ve střeženém skladu celního úřadu. Případ je nadále v šetření.

th