www.trz.cz www.ifktv.cz www.hz.cz www.hcocelari.cz www.trisia.cz 21. dubna 2018 svátek má: KONTAKTY
Další zprávy
rostislav_marosz B.jpg
28.02.2018 12:53:02
TŘINEC - Rostislav Marosz se příkladně stará o dcerku Melissu, která se mu a jeho přítelkyni Jiřince narodila v průběhu olympijských her. Odchovanec třineckého hokejového klubu se zapojuje do všech aktivit včetně přebalování a cítí, jak ho nová životní situace mění.  ...celý článek
komplikace B.jpg
28.02.2018 09:52:55
ČESKÝ TĚŠÍN - Druha etapa náročné rekonstrukce kanalizace pod ulicí Jablunkovská začala. Některá omezení tak řidiči už pociťují, další budou následovat. Současně bude od dubna kraj opravovat dvě významné silnice a mosty na nich.  ...celý článek
TH logo HutníkB.jpg
27.02.2018 16:29:09
BÍLÁ - Na obnovu gutského kostela už těží dřevo. V areálu Biskupských lesů jen několik set metrů od hranic se Slovenskem započala těžba dřeva na obnovu kostela v Gutech, který loni v srpnu zapálili tři žháři. Z pečlivě vybíraných smrků pak dělníci v Hošťálkové na Vsetínsku vyrobí šindele, které se dostanou na nový kostel.  ...celý článek
Kultura
22.02.2018 13:16:52
TŘINEC - Jména hlavních krasobruslařů, kteří v připravovaném muzikálu Sněhurka na ledě roztančí ledové plochy českých hal, jsou již známa. Nyní produkce odtajnila také jména hvězd, které pohádkovým bytostem propůjčí své hlasy. ...celý článek
Právník radí
22.02.2018 15:34:59
Na ne příliš známý institut předsmluvní odpovědnosti je potřeba při uzavírání smluv rovněž pamatovat. Tento institut byl nově zakomponován do občanského zákoníku, když v minulosti byl řešen pouze v rámci soudní praxe. ...celý článek
Anketa
Zpravodajství TŽ-MS
Podpis_smlouvy B.jpg
15.02.2018 10:32:18
Třinecký výrobce oceli kupuje českou společnost Brück AM Zámrsk v Pardubickém kraji. Firma vyrábí různé komponenty, především pak pro sektor větrné energetiky, v podobě ložiskových kroužků. Třinecké železárny jsou zde dlouholetým dodavatelem oceli a hodlají firmu dál rozvíjet. ...celý článek
Inzerce
Masáže
hutnik.jpg

Huť rozděluje z fondu 350 000 korun neziskovým organizacím regionu

logoTZ.jpg
06.09.2014 10:52:41

Vylepšit tábořiště pod Javorovým, podpořit volejbalovou ligu pro mladé v Českém Těšíně nebo obnovit krojový šatník nejmladším tanečníkům folklorního souboru. Tomu všemu a dalším projektům pomohou peníze rozdělené z Dobročinného fondu Třineckých železáren (TŽ).

O přízeň bojovalo s třiceti projekty šestadvacet neziskových organizací z Třinecka, Jablunkovska i Českotěšínska u široké veřejnosti, která své sympatie vyjádřila prostřednictvím SMS zpráv. Ty s nejvyšším počtem se pak dostaly do užšího výběru komise vedené generálním ředitelem TŽ Janem Czudkem. Peníze na svou činnost nakonec získá 18 projektů, které lidem v regionu přináší lepší volnočasové aktivity, sportovní činnosti, aktivity pro duševní rozvoj, charitu i propagaci regionálních tradic. Rozhodoval počet hlasů veřejnosti, ale také záměr projektu a lokalizace.

První tři vítězné projekty získají z Dobročinného fondu každý 50 000 korun, dalších pět projektů pak po 20 000 korun a deset projektů 10 000 korun. „Oceňuji, že máme v regionu tolik nadšených lidí, kteří svou činností zlepšují kvalitu života místních a je nám ctí alespoň částečně na jejich záslužnou práci přispět z výtěžku prodeje vstupenek z letošního Hutnického dne,“ řekl Jan Czudek. Výtěžek ve výši 340 650 korun huť navýšila tak, aby celková částka v součtu vyšla 350 000 korun. 

 

Přehled oceněných projektů

 

50 000 korun

P14     Táboříme v Beskydech    

5. přední hlídka Royal Rangers Třinec   

Pozvednout úroveň tábořiště pod Javorovým.

P23                 Q-Liga 2014/2015  

Evangelizační centrum M.I.S.E., Církevní organizace, Český Těšín 

Nabídnout mladým lidem ve věku 15 - 30 let možnost aktivně strávit svůj volný čas (5.ročník volejbalové ligy)

P20     "Nové brucliki a fortuchi“  - obnova krojového šatníku pro nejmladší tanečníky folklorního souboru Łączka     

Dětský folklorní soubor Łączka - fungující při Základní a mateřské škole Stanisława Hadyny s polským jazykem vyučovacím Bystřice      

Obnova a rozšíření krojové výbavy pro nejmladší tanečníky.

20 000 korun

P15     Aktivity s využitím koní pro děti s autismem           

Voltiž Duha, o.s., Dolní Domaslavice      

Prostřednictvím koní učit děti s autismem navazovat a rozvíjet sociální kontakty a dovednosti.

P18     „Kolem světa za 90 let“    

ZŠ a MŠ S. Hadyny s polským vyučovacím jazykem, Bystřice          

Přiblížit veřejností historií, vývoj a směřování PMŠ, seznámit s nabídkou, s níž mateřská škola reaguje na současný společenský vývoj u příležitosti oslav 90. výročí vzniku mateřské školy s polským jazykem vyučovacím v Bystřici.

P13     Koně pomáhají      

Občanské sdružení Chewal, Bystřice     

Získat finanční prostředky na odborné vedení hippoterapie pro klienty s handicapem, především malé děti.

P7       Učíme se hravou formou - pořízení Tematických kufříků a založení Klubu deskových her           

Místní knihovna Vendryně          

Zvýšit návštěvnost knihovny na základě pořízení deskových her a naučných kufříků a také prohloubit vzájemné vztahy mezi Čechy a Poláky, rodiči (prarodiči) a dětmi.

P24     MLADÝ DESIGNÉR

infinity-progress o. s., Mosty u Jablunkova

Představit žákům 7. - 9. tříd základních škol v Jablunkovském regionu práci designéra, který se může uplatnit v mnoha odvětvích, rozvinout u nich kreativní a logické myšlení a ukázat jim, jak taková tvorba funguje v praxi.

10 000 korun

P9       „Padá ti hvězda, tak si něco přej“ aneb Plesové odpoledne pro handicapované - 4. ročník

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. v Třinci      

Společné setkání handicapovaných osob a jejich rodinných příslušníků mimo domácí prostředí. Organizace zábavného odpoledne v TRISII.

P1       Bezpečný prostor  

Občanské sdružení Como-3 gym, škola bojového umění Muay Thai v Ostravě, Třinci a Frýdlantu nad Ostravicí       

Vytvořit bezpečný prostor pro děti 6 - 12 let a vypěstovat v nich touhu po aktivním životním stylu - trénink bojového umění Muay Thai s důrazem na jeho duchovní aspekty.

P3       „Slovo na cestu“ pro léčbu duše

I4U, o.s. Český Těšín          

Poskytnutí 175 kusů knih (bible) do ambulancí a oddělení nemocnic v Třinci, Českém Těšíně a Jablunkově za účelem zpříjemnění pobytu pacientů.

P19     Oslava 90 let výročí založení dechového orchestru v Oldřichovicích     

Farní sbor Slezské církve evangelické a.v. v Oldřichovicích 

Představit dechovou hudbu široké veřejnosti.

P22     Jubilejní koncert k 30. výročí Folklorního souboru "Bystrzyca" a 50. výročí Dětského folklorního souboru "Laczka"   

Folklorní soubor "Bystrzyca" při MK PZKO Bystřice  

Oživení dávných zvyků, tradic a tím vyvolání v lidech, zvláště u mladší generace sounáležitost s kulturním dědictvím regionu.

P10     Prevence do škol - jak předcházet a řešit rizikové chování dětí a mládeže

Kvalifikační a personální agentura, o.p.s. v Třinci      

Preventivní působení na žáky druhého stupně základních škola a studenty středních škol, aby dokázali rozpoznat sociálně patologické jevy, aby se vyvarovali negativnímu jednání a chování a věděli jak řešit vzniklé problémy.

P11     Dědictví Karpat

Spolek Koliba, Košařiska, Milíkov u Jablunkova

Seznámit mládež, místní obyvatele a návštěvníky regionu se zvyky, které jsou charakteristické pro Moravskoslezské a Slezské Beskydy. Poslední dvě akce letošního projektu "Dědictví Karpat" (Deptání kapusty a seminář kroje v Karpatech).

P4       Pro děti matematika hrou aneb od korálku po abstraktní počítání       

Občanské sdružení Campanella Český Těšín   

Rozšíření a zkvalitnění Montessori vzdělávacího programu pro děti předškolního a školního vzdělání o výjimečně dokonalé didaktické pomůcky v oblasti "Matematika", pomoci kterých jsou děti schopné formou hry vykonávat matematické operace.

P28     Sportuj s námi       

OUTDOOR Europe, o.s. při Fit Factory Třinec 

Pokusit se starší děti a mládež odlákat od PC a virtuální reality zajímavou formou - rozvoj motoriky, obratnosti, fyzické zdatnosti a gymnastických dovedností.

P8       Kacper, Melichor a Baltazar v Třinci   

Charita Třinec         

Vytvořit tradiční setkání veřejnosti v příjemné posváteční atmosféře na veřejném prostranství - tříkrálový pochod Třincem.

Petra Jurásková, tisková mluvčí TŽ